Slovenska filantropija med 13. in 19. majem 2019 že tradicionalno organizira Nacionalni teden prostovoljstva, katerega namen je praznovanje prostovoljstva ter prostovoljskih organizacij in zahvala prostovoljcem za njihovo udejstvovanje.

V nacionalnem tednu prostovoljstva potekajo številni lokalni dogodki po različnih krajih Slovenije, ki vključujejo tako okrogle mize na aktualne teme, povezane s prostovoljstvom, kot predstavitve organizacij ter druge dogodke.

Osrednji dogodek bo potekal 16. maja, med 13. in 17. uro v Ljubljani (na Bregu ob Ljubljanici), kjer se bodo predstavile številne prostovoljske organizacije iz vse Slovenije in proslavile svoje delo na Veselem dnevu prostovoljstva. 

14. maja bo v Črni na Koroškem potekal Slovesni dan prostovoljstva, na prireditvi pa bodo podelili nazive Junaki našega časa, Naj prostovoljec v javni upravi, Prostovoljstvu prijazno mesto, Naj mentor prostovoljcev in Naj mentorica prostovoljcev.