Začel se je postopek izbora predstavnika nevladnih organizacij v Delovno skupino za spremljanje akcijskega načrta na področju drog. Rok za prijave je 30. 6 .2015.

Razpisujemo postopek izbora 1 (enega) predstavnika nevladnih organizacij v Delovno skupino za spremljanje izvajanja akcijskega načrta na področju drog.

Na podlagi Resolucije o Nacionalnem programu na področju prepovedanih drog 2014–2020 je Vlada RS sprejela poseben Akcijski načrt na področju prepovedanih drog za obdobje 2015–2016. Akcijski načrt je pripravila posebna delovna skupina, ki so jo sestavljali predstavniki ministrstev, predstavniki raziskovalne skupnosti in predstavniki nevladnih organizacij. Akcijski načrt je potrdila tudi Komisija Vlade RS za droge.

Po sprejetju omenjenega akcijskega načrta Ministrstvo za zdravje ustanavlja posebno delovno skupino, ki bo spremljala izvajanje tega akcijskega načrta.

V skladu z načeli demokratičnega izbora bomo postopek izbora predstavnika nevladnih organizacij izvedli tako, kot nalaga Poslovnik za postopek izbora predstavnikov nevladnih organizacij. Več informacij o postopku izborov predstavnikov NVO najdete tukaj.

Kako poteka postopek?
Postopek izbora predstavnikov poteka tako, da nevladne organizacije najprej predlagajo svoje kandidate. Med njimi se poskuša s soglasjem vseh kandidatov izbrati najprimernejšega. Če soglasja za imenovanje ni, se izvedejo volitve, v katerih lahko sodelujejo vse nevladne organizacije, ki so za to vnaprej izkazale interes (to je, so se prijavile kot volivci ali pa so predlagale svojega kandidata).

V postopku izbora bodo torej lahko sodelovale samo tiste nevladne organizacije, ki bodo predlagale svoje kandidate ali bodo pravočasno sporočile, da želijo glasovati. Prijavnica za sodelovanje je objavljena na dnu tega poziva.

Ministrstvo za zdravje pričakuje, da ima izbran predstavnik NVO sledeča znanja:
  • poznavanje slovenske in mednarodne zakonodaje in politike s področja prepovednih drog,
  • poznavanje institucionalne organiziranosti področja drog v Sloveniji,
  • poznavanje ključnih epidemiloških in kriminoloških specifik v Slovenije in EU.

 

Ker naj bi se delovna skupina sestala prvič še pred počitnicami, so roki, določeni v poslovniku, nekoliko skrajšani. Rokovnik za izvedbo postopka je sledeč:

22. 6. 2015 - objava poziva za prijavo kandidatov in volilnih upravičencev
30. 6. 2015 - rok za oddajo prijav kandidatov in upravičencev
1. 7. 2015 ob 15:00 - seja komisije za pregled prijav in izdaja pozivov za dopolnitev prijav; objava seznama upravičencev in kandidatov
3. 7. 2015 do 15:00 - rok za dopolnitev prijav; objava dopolnjenega seznama upravičencev in kandidatov
6. 7. 2015 ob 15:00 - javna predstavitev kandidatov in poskus imenovanja s soglasjem
6. 7. 2015 - začetek volitev (pogojno)
8. 7. 2015 - zaključek volitev (pogojno)
9. 7. 2015 ob 15:00 - seja komisije za pregled glasovnic in izdaja sklepa o imenovanju (pogojno)

Vabimo vse zainteresirane nevladne organizacije, da sodelujete v postopku izbora.

Nevladna organizacija, ki bo predlagala svojega kandidata, mora v prijavi obvezno napisati tudi krajšo predstavitev kandidata.

Prijava mora vsebovati podpis zastopnika nevladne organizacije in podpis kandidata, v kolikor se ga predlaga. V primeru pošiljanja prijave po elektronski pošti, mora ta vsebovati faksimile podpisa ali skenirano podpisano prijavo.

Prijave pošljite:
  • po pošti na naslov: CNVOS, Povšetova 37, 1000 Ljubljana ali
  • po faxu na številko: 01/542 14 24 ali
  • po elektronski pošti na: monika.kostanjevec@cnvos.si.

 

Ne glede na način ali datum pošiljanja mora prijava prispeti na enega od zgornjih naslovov najkasneje do 30. 6. 2015 do polnoči.

Za dodatne informacije o postopku izbora smo vam na voljo na telefonu 01/542 14 22 ali na elektronski pošti monika.kostanjevec@cnvos.si.